Etiket Yapışkanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün etiketlerinin bir dizi önemli rolü bulunmaktadır. Ürününüzle ilgili önemli bilgiler taşıyabilir , izlenebilirlik içeren barkod veya QR kodları bulundurabilir , markanızı veyahut firmanızı rakiplerinizin önüne geçirebilecek harika fırsatlar yaratabilirler.

Birçok üretici , ürünlerinde markalaşma yolunda aylar hatta yıllarca süren çalışmalar gerçekleştiriyor.Bu çalışmaların sonucunda ürünün değerini yansıtacak etiketin beklenen etkiyi göstermesi için tutkal seçiminde karar vermenizi kolaylaştıracak detayları inceleyelim.

Etiketin yapıştığı ambalaj yüzeyindeki tutunma gücü iyi olmalıdır , yapışkan seçimine etki eden faktörler ; Yapıştırma şekli – saklama koşulları – lojistik süreçleri – satışa hazır bekleme süresi – kısacası ürün son kullanıcıya ulaşana kadar geçirdiği ortam ve koşullar net olarak belirlenmelidir.

Ambalajınız cam , plastik şişe , karton kutu gibi alışıldık ambalajlardan farklı olarak etiketin yüzeyde tutunmasını zorlaştıran pürüzlü , tozlu , dış ortam da bekleyen , palet , çuval veyahut torba şeklinde ise daha güçlü yapışkana ihtiyacınız olacaktır.

Eğer yüksek değerli bir ürününüz var ve extra güvenlik önlemleri arıyorsanız mevcut ürün etiketi haricinde ürünün garanti kapsamında olup olmadığını anlayabileceğiniz güvenlik ve garanti etiketi tiplerinden size uygun ürünü ayrıca seçebilirsiniz.

Yazar: KodmarkTarih: 09/04/2022

Yazar: KodmarkTarih: 09/04/2022